EN DE PL SK

Terchowa jako początek wycieczek

Terchova i położenie naszego pensjonatu stanowi idealną bazę wypadową dla turystyki pieszej, rowerowej, narciarstwa, paralotniarstwa jak również jednodniowych wycieczek samochodowych celem poznania kulturalno - historycznych pamiątek Orawy, Liptova, Kysuc, Rajeckiej Doliny, Turca i Źyliny.

Niektóre atrakcje umieszczone według odległości :

Kaštieľ Krasňany - 14 km. Stary kasztel zbudowany w latach 1667-1678, a nowy końcem siedemnastego stulecia. W osiemnastym wieku oba obiekty połączono.

Teplička nad Váhom - 18 km. Mumia Žofie Bosnakovej z siedemnastego stulecia.

Strečno - 18 km. Wioska Strečno i gród są bardzo atrakcyjnymi miejscami dla turystów z całej Słowacji i zagranicy.

Žilina - 24 km. Znaną pamiątką jest rzymsko-katolícki kościół Najświętszej Trójcy, który był zbudowany około roku 1400.

Budatisky zámok - 25 km. Budatínsky zamek jest historyczną i architektoniczną pamiątką Žiliny.

Vychyľovka - 28 km. Muzeum przyrodnicze - skansen. W muzeum Kysuckej wioski turystom służy leśna kolejka, która wyjeżdża na górę w systemie wahadłowym.

Lietava - 35 km. Lietavský gród należy do grupy wielkich grodów o bardzo korzystnej lokalizacji. Zbudowany byl w roku 1241 jako gród obronny.

Oravský Hrad - 38 km. Zachovalý rozsiahly hrad, jeden z najmalebnejších hradov na Slovensku, týčiaci sa na strmom vápencovom brale 112 m nad hladinou rieky Orava.

Rajecké Teplice - 40 km. Uzdrowisko Rajeckie Cieplice ma bardzo bogatą historię, sięgającą aż 14. wieku. Zapraszamy Państwa na małą wycieczkę...Źródła termalne typu akratoterma z 38°C wodą termalną są wykorzystywane w ośrodku balneologicznym w Domu Zdrojowym Aphrodite do leczenia zapalnych i degeneratywnych chorób aparatu ruchowego, stawów, kręgosłupa, chorób nerwowych i chorób zawodowych.

Martin - 47 km. V roku 1284 po prvý raz sa spomína Martin ako "villa Sancti Martini". Další medzník v bohatej histórii bol rok 4. august 1863 bolo v Martine prvé valné zhromaždenie Matice slovenskej a založená Matica slovenská. 30. októbra 1918 zišli sa v Martine zástupcovia Slovákov a prijali Deklaráciu slovenského národa, ktorou boli utvorené právne predpoklady spolužitia Slovákov a Čechov v jednom štáte.

Rajecká Lesna - 52 km (do roku 1948 Frivald, čo svedčí o nemeckých usadlíkoch) je malá obec s 1350 obyvateľmi, ležiaca v údolí vrchov Malej Fatry asi 5 km juhovýchodne od mesta Rajec v okrese Žilina.

Bešeňová - 52 km. Samotná obec vznikla v 13. storočí. Bešeňová je jednou z významných lokalít výskytu vzácnych minerálních prameňov. V chotári obce Bešeňová sa nachádza približne štrnásť prameňov s bohatou mineralizáciou.

Vlkolínec - 55 km. Čisto drevená obec bola od 1977 pamiatková rezervácia ľudovej architektúry a v decembri 1993 zapísaná do zoznamu Svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Prvá písomná zmienka je z roku 1376.

Čičmany - 62 km. Architektúra obce Čičmany, najmä jej dolnej časti pripomína i dnes perníkové domčeky a to hlavne pre ornamentálnu výzdobu vonkajších stien domov. Geometrická výzdoba je stará asi 200 rokov.

Mała Fatra Pensjonat Słowacja Terchowa mapa Terchowa Fotogaleria Foto. Mała Fatra Foto. gośći Cennik Rezerwacja Adres Wycieczki Turystyka Narciarstwo Ine sporty Linki