EN DE PL SK

Terchová as an set-forward point

Terchová and placing our lodging house fit origin not only on tourism, cykloturistiku, paragliding, skiing, rafting, but also on day-long joy ride in knowledge cultural - historical memory Orava, Liptova, Kysuc, Rajeckej doliny, Turca and Žilina.

Some attractions regimentation according to distance:

Kaštieľ Krasňany - 14 km. Starší kaštieľ postavili 1667-1678 a novší koncom 17. stor. V priebehu 18. stor. oba objekty vzájomne spojili spojovacím krídlom.

Teplička nad Váhom - 18 km. Múmia Žofie Bosnakovej zo 17. storočia

Strečno - 18 km. Obec Strečno a hrad sú veľmi atraktívnymi miestami pre turistov z celého Slovenska a zahraničia.

Žilina - 24 km. Významnou pamiatkou na hranici pamiatkovej rezervácie je rímsko-katolícky kostol Najsvätejšej Trojice, ktorý bol postavený okolo roku 1400.

Budatisky zámok - 25 km. Budatínsky zámok je historickou a architektonickou pamiatkou Žiliny.

Vychyľovka - 28 km. MÚZEÁ v prírode. Múzeum kysuckej dediny. Kysucké múzeum spravuje lesnú úvraťovú železničku vo Vychylovke už 30 rokov.

Lietava - 35 km. Lietavský hrad patrí medzi veľké a na vhodnom mieste postavené hradné sídla. Postavený bol po roku 1241 ako administratívne a vojenské sídlo.

Oravský Hrad - 38 km. Zachovalý rozsiahly hrad, jeden z najmalebnejších hradov na Slovensku, týčiaci sa na strmom vápencovom brale 112 m nad hladinou rieky Orava.

Rajecké Teplice - 40 km. Kúpele, krytý termálny bazén v kúpeľnom dome Aphrodite, termálne kúpalisko Laura.

Martin - 47 km. V roku 1284 po prvý raz sa spomína Martin ako "villa Sancti Martini". Další medzník v bohatej histórii bol rok 4. august 1863 bolo v Martine prvé valné zhromaždenie Matice slovenskej a založená Matica slovenská. 30. októbra 1918 zišli sa v Martine zástupcovia Slovákov a prijali Deklaráciu slovenského národa, ktorou boli utvorené právne predpoklady spolužitia Slovákov a Čechov v jednom štáte.

Rajecká Lesna - 52 km (do roku 1948 Frivald, čo svedčí o nemeckých usadlíkoch) je malá obec s 1350 obyvateľmi, ležiaca v údolí vrchov Malej Fatry asi 5 km juhovýchodne od mesta Rajec v okrese Žilina.

Bešeňová - 52 km. Samotná obec vznikla v 13. storočí. Bešeňová je jednou z významných lokalít výskytu vzácnych minerálních prameňov. V chotári obce Bešeňová sa nachádza približne štrnásť prameňov s bohatou mineralizáciou.

Vlkolínec - 55 km. Čisto drevená obec bola od 1977 pamiatková rezervácia ľudovej architektúry a v decembri 1993 zapísaná do zoznamu Svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Prvá písomná zmienka je z roku 1376.

Čičmany - 62 km. Architektúra obce Čičmany, najmä jej dolnej časti pripomína i dnes perníkové domčeky a to hlavne pre ornamentálnu výzdobu vonkajších stien domov. Geometrická výzdoba je stará asi 200 rokov.

Pension Europa Map Terchovej Terchová Photogallery Photo Malá Fatra Photo company Housing price Reservation Domicile Daay tour Tourism Skiing Other sports Linki