EN DE PL SK

Penzión a drevenica Pri Hati

Vážení návštevníci, dovoľujeme si Vám predstaviť naš penzión, ktorý sa nachádza v rázovitej slovenskej obci Terchová, ktorá je rodiskom legendárneho hrdinu Juraja Jánošíka je známa svojími ľudovými tradíciami, folklórom a povestnou orginálnou terchovskou muzikou. " Terchová, Terchová, jak ťa hory kryjú, ako keď nevestu do čapca zavijú. ".... Takto začína pieseň, jedna z mnohých, ktoré spieva najznámejšia folklórna skupina bratov Muchovcov.

Penzión a drevenica, ubytovanie

Poskytujeme celoročné ubytovanie. Penzión má 4 izby a drevenica 3 izby, spolu 7 izieb 2,3,4 posteľových, maximálne 22 lôžok, každá izba má svoje sociálne zariadenie WC, sprcha alebo vaňa, umývadlo, chladničku, rádio, televízor. Drevenica má spoločenskú miestnosť pre obidva objekty s krbom, 2 televízormi s kompletne zariadenou kuchyňou, chladnička s mrazničkou, plynový sporák s teplovzdušnou rúrou, mikrovlnka, 2 varné kanvice, hriankovač, elektrický krájač, a všetko čo gazdinka potrebuje. Bezpečné parkovanie, v zimnom období lyžiareň so sušením lyžiarskej obuvi, v letnom období úschovňa bicyklov.

Poloha

Penzión a novovybudovaná štýlovo zariadená drevenica sa nachádzajú v samotnom centre obce Terchová, umiestnenom v tichej uličke nerušenej dopravou na Jánošíkovej ulici, 60 m od cesty, ktorá vedie starou častou obce Terchová. Podrobnú mapku nájdete tu.

Vrátna - Terchová

Terchová a jej okolie ovplýva prírodnou úchvatnosťou, ktorá pripomína pozemský raj. Ihličnaté hory a skalnatý masív Veľkého a Malého Rozsutca pozdravujú všetkých návštevníkov Malej Fatry - Vrátna dolina.

Malá Fatra vyhľadavané miesto....

Malá Fatra - Národný park je rajom pre turistou, tu môžete načerpať množstvo pozitívnej energie, čerstvého vzduchu a zažiť prekrásne vyhliadky z jednotlivých turistických trás a chodníkov.

"Daj, Bože, do Vrátnej ešte raz zavítať, tej vody sa napiť, povetria nadýchať."....

Takto si po večeroch spieval vedno s manželkou Halenou.

Koloman K Geraldini :

(nar. roku 1908 Terchová)vlastnoručný podpis

- básnik

- prekladateľ

- redaktor

- administratívny referent Matice slovenskej (1937 - 44)

- na jar 1945 odchádza do exilu

- od roku 1948 žije v Argentíne (Miramar) kde aj zomrel.

Malá Fatra Penzión Mapy Maps Terchová mapa Jánošík Terchová Fotogaléria Foto. Malá Fatra Foto. našich hosti Cenník Rezervácia Adress Výlety Turistika Vrátna Paragliding Odkazy Mapa Stránok